mar. iun. 15th, 2021
Gică Popescu a fost confirmat pozitiv cu noul coronavirus. Cum se simte fostul internaționalFostul internațional Gică Popescu, actual președinte al clubului FC Viitorul a fost confirmat pozitiv cu infectare cu noul coronavirus, se arată într-un anunț pe site-ul clubului, scrie Agerpres. „FC Viitorul Constanţa anunţă că, în urma unei testări Covid-19 efectuate individual de preşedintele clubului nostru, Gheorghe Popescu, rezultatul a fost unul pozitiv. Acest test a fost efectuat separat de restul echipei noastre, astfel că ne continuăm pregătirea meciului cu Universitatea Craiova în condiţii normale”, se menţionează pe site-ul citat.Deşi este pozitiv, fostul internaţional nu prezintă niciun fel de simptom. „În continuare se va aştepta un răspuns al DSP Bucureşti pentru a se urma procedurile specifice în astfel de situaţii”, se mai precizează pe site-ul clubului.Editor: A. D.


By Stiri

Lasă un răspuns